Меню
Вашата количка

Пепел от чемшир

Пепел от чемшир
Пепел от чемшир
Пепел от чемшир
Пепел от чемшир
Пепел от чемшир

Иван Тренев е роден през 1931 г. в Дупница. Утвърждава се като един от водещите съвременни български поети, след което творческите му търсения навлизат в полето на прозата.
Автор е на повече от 50 книги поезия и проза, с които печели сърцата на читателите и признанието на критиката. Историческите му романи вълнуват с художествените си прозрения и ни правят съпричастни с най-драматичните страници в българската история.
Герой от Априлското въстание и от боевете при Кревет-Гредетин, Стоян Кантарджията понася достойно кръстните мъки на борбата. Не се колебае да пожертва и живота си в името на свободата и когато бойната тръба на Царя Освободител призовава под знамената родолюбивите българи, той се записва опълченец. Вековното иго приключва, но ще погинат ли идеалите на Левски, в които той вярва с цялата си душа? Ще угасне ли единствената светлина, към която се е стремял гордият поборник - да види Родината истински свободна?
Красива и амбициозна, Санда Барутова мечтае за семейно огнище и богатство и е готова на всичко, за да ги постигне. Тя вижда Стоян и решава, че е срещнала любовта на живота си, но не знае, че за него единственото имане е свободата и справедливостта. Когато разбира това, пътищата им се разделят.
"Пепел от чемшир" е книга за преходността на тленното и за вечната красота на моралните стойности. В нея авторът проникновено разкрива тайните на съкровеното човешко битие, поставя върху чувствителни везни доброто и злото, прекрасното и уродливото, истината и лъжата, верността и предателството, милосърдието и злобата, упованието и гибелта.
Всичко в романа е почерпано от действителността, но преосмислено и пресътворено от автора с тънка лиричност.

Книги
Автор Иван Тренев
Издател Световна библиотека-София
Език български
Размери 13x20
Година на издаване 2013
Брой на страници 328
Корици меки
Тегло 252 грама

Напишете отзив

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
  • Наличност: В наличност 
  • Продукт: 9789545741135
14.99лв
Купи