Меню
Вашата количка

Лекарят от Сефарад

Лекарят от Сефарад
Лекарят от Сефарад
Изчерпан
Лекарят от Сефарад
Лекарят от Сефарад
Лекарят от Сефарад

Ново попълнение в поредицата Избрано за вас

В историческия роман майсторски е пресъздаден животът на Моисес бен Маймон, известен в историята като Маймонидес (1135-1204) - лекар, писател и мислител, наричан "Аристотел или св. Тома на юдаизма". Щастливото детство на Моисес е нарушено от завладяването на Кордова от династията на Алмоадите. Семейството е принудено да бяга и се установява във Фес, където той учи медицина и теология. Странстванията продължават към Обетованата земя, където ги очаква най-голямото разочарование: малки общности от бедни и невежи евреи. След смъртта на бащата Моисес и брат му се отправят към Египет. Братът е търговец на скъпоценни камъни и бързо се адаптира навсякъде. Моисес пък става придворен лекар на прочутия Саладин.
"Лекарят от Сефарад" е увлекателно и любопитно четиво за културата, философията, медицината, религиозните сблъсъци, кръстоносните походи и чисто човешката съдба на един лекар, живял през ХІІ век. Екзотична вселена от занаяти, медицински училища, дворци, синагоги, пристанища, пътешествия, но и копнеж по любов, мъдрост и търсене на върховния смисъл на живота.

Сесар Видал е роден през 1958 г. в Мадрид и е един от най-известните съвременни испански писатели. Той е историк, специалист по теология, философия и право, работи за различни медии: преса, радио, телевизия, интернет. Преподавал е в университети в Европа и Америка. В момента е директор на радиопрограмата "Нощта на Сесар". Видал е издал множество романи и изследвания за различни периоди от испанската история. Историческите му романи са отличени с редица литературни награди. Сесар Видал е удостоен и с много награди за хуманитарната си дейност.

Книги
Автор Сесар Видал
Издател Унискорп
Език български
Размери 21x14
Година на издаване 2011
Брой на страници 256
Корици меки
Тегло 318 грама

Напишете отзив

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
  • Наличност: Изчерпан 
  • Продукт: 9789543302734
14.00лв