Меню
Вашата количка

Този великолепен живот

Този великолепен живот
Този великолепен живот

Какво ли се крие зад блясъка на великолепния живот? Какви ли непризнати падения са маскирани под усмивките на лъчезарните лица? Накъде повлича човек сблъсъкът му с истината кой всъщност е той? На тези въпроси търсят отговор героите в "Този великолепен живот". Оперна примадона, завладяла световните сцени с невероятния си глас, истинска Дива... Учител по музика, страстен колекционер на снимки, изрезки от вестници, записи... Млада жена, която тръгва по следите на своята майка... И една потулвана десетки години тайна, изплувала от куп захвърлени на битпазара стари снимки...


Мъгляв, мрачен отрязък не само от живота на Дива, а и от близката история на Турция. За този си роман авторката споделя, че е най-доброто ? творение с оглед на писателската техника, а в друго интервю признава: "...писах го с такъв трепет, както първата си книга". Без да е биографична, книгата е основана върху реалното запознанство на писателката с Колекционера, който я боготвори. А чрез образите на майката и дъщерята тя ни повежда в дебрите на човешката душа, из които се лутаме със затаен дъх, докато се изправим накрая сами пред въпроса: "Ами аз? Познавам ли се - кой съм, откъде съм дошъл на този свят, какъв съм?"


Ойя Байдар е родена през 1940 година в Истанбул. Издава първия си роман "Деца, забравени от бога" като 17-годишна ученичка от Френския девически колеж, заради което е изключена. По-късно завършва социология в Истанбулския университет, преподава като асистент. Упоритото отхвърляне на докторската ? дисертация става повод за провеждането на първата по рода си студентска протестна окупация на ВУЗ. Като синдикалистка, социалистка и член на ТРП тя бива арестувана неведнъж, а след два военни преврата - принудена да напусне страната.


12 години живее в Германия, преживява падането на Берлинската стена. Рухването на социалистическата система я подтиква през 1991 година да създаде повестта "Сбогом, Альоша". През 1992 година се завръща в Турция и се отдава на писателска и изследователска дейност. Художественото ? творчество досега обхваща осем романа и една повест, пет от които отличени с престижни в Турция литературни награди. Днес от книгите ? са преведени на 15 езика. През 2014 година, Ойя Байдар беше почетен гост на литературния фестивал "Пловдив чете" с четирите си преведени у нас романа "Портата на греха", "Изгубеното дар слово", "Котешки писма" и "Остана топлата им пепел".

Книги
Автор Ойя Байдар
Издател Ерго
Брой страници 472
Език български
Размери 14х21
Година на издаване 2022
Корици меки
Тегло 405

Напишете отзив

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
  • Наличност: В наличност 
  • Продукт: 9786192590239
19.00лв
Купи